chrobačik

Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 5 dní a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


Zoznam príspevkov len jedného prispievateľa (z jedného počítača): 215
str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 22

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 10.06.2018 18:25 ):

noexpand Re(2):dobrá správa na záver sezóny :-)
Bude to ako doteraz, pred tým výmyslom-nezmyslom. Nikto nemal problém s posúdením. Nezhody boli za všeličo, ale za toto som žiadnu nevidel.
Miro Komorný ( pridané: 30.05.2018 20:51 )
noexpand dobrá správa na záver sezóny :-)
http://www.sstz.sk/aktuality-detail/541
Miro Komorný ( pridané: 25.05.2018 15:41 )
noexpand Re(3):Zápis ObSTZ
Už som dostal ten chýbajúci zápis, je tu: https://spacincett.php5.sk/docasne/VV_MO_8_2017-18.pdf
Miro Komorný ( pridané: 01.05.2018 23:52 )
noexpand Re(2):Zápis ObSTZ
Nepamätám si, ako to bolo časovo, či sa Hlohovec odhlásil pred zahájením súťaže, alebo až po a tak som si to chcel ozrejmiť. Malo by to byť v zápise č.8 z 28.9.2017 ObSTZ. Asi je to zhoda náhod (dúfam), ale ten zápis na stránkach ObSTZ buď chýba alebo je zle nalinkovaný: http://www.obstztrnava.estranky.sk/clanky/obstz/zapisy.html Máte niekto ten zápis? V zápise č.7 sa ešte hovorí o 12-tich mužstvách v 5.lige a v zápise č.9 už sa spomína len jedenásť. Takže to podstatné by malo byť v zápise č.8, ktorý tam chýba. Ja bohužiaľ archivujem iba zápisy z KSTZ.
Miro Komorný ( pridané: 30.04.2018 17:33 )
noexpand Re(5):Nové pravidlo??
Dnes na tréningu - dve hrany, dve prasknuté loptičky. Možno by sa mali lepiť poťahy aj na hrany. Malo by to významný ekonomický efekt pre kluby a aj k uplatneniu toho nezmyselného unfair pravidla by potom prichádzalo oveľa sporadickejšie. Nech už sa súper rozhodne ako chce, ale ja za kantom prasknutú loptičku, ktorá letí úplne mimo, novú (let) nechcem a neprijmem. Ozaj, ako je to v pravidlách? Namiesto ochrannej pásky sa na raketu môže nalepiť pásik nejakého tenkého poťahu? Ako by rozhodcovia posúdili takú raketu?
Miro Komorný ( pridané: 03.04.2018 23:42 )
noexpand Re(2):Nové pravidlo??
Možno by sa mala u jednotlivých mužstiev evidovať okrem značky loptičiek aj verzia pravidiel, podľa ktorých hrajú :-) Zase si ittf posilnilo úctu a vážnosť..

P.S. ešte doplním: určite by situácii prospelo, keby sa aspoň krajské/oblastné zväzy na svojich zasadaniach nejako dohodli a dali svojim súťažiam jednoznačné odporučenie k tejto situácii s prihliadnutím na lokálne podmienky - rozhodcovia nie sú, alebo ak aj sú, tak sú domáci a väčšinou majú len poradný hlas a zapisujú výsledky :-) Je to tak, čo si budeme klamať..
Miro Komorný ( pridané: 10.03.2018 10:43 )
noexpand Krátke zamyslenie k rebríčkom :-)
Tentokrát k tým svetovým. ITTF zmenilo metodiku stanovovania rebríčkového umiestnenia. Konkrétne detaily ma až tak nezaujímajú, ale v snahe motivovať hráčov k čo najväčšej účasti na turnajoch, sa rebríčky podľa mňa ešte viac vzdialili svojmu pôvodnému významu - stanoviť, kto je (čo najobjektívnejšie) lepší a kto horší. Umiestnenie si je treba najmä poctivo vychodiť. Timo Boll je nová svetová jednotka! Nič proti nemu, je to stále špičkový hráč a nie len môj obľúbenec. Podarilo sa mu aj pár pekných čínskych skalpov. Ale najlepší na Svete nie je. Takže rebríčkové postavenie beriem s veľkou rezervou. Je to komerčný nástroj. Možno by sa to malo skôr volať ”motivačné poradie podľa kritérií ITTF”, to by viac vystihovalo podstatu. Tým ale nechcem povedať, že je to zlé. Je dobré, keď na turnajoch uvidíme čo najviac kvalitných hráčov. Možno by boli zaujímavé rebríčky, ktoré majú stávkové kancelárie a podľa ktorých stanovujú kurzy :-) Som presvedčený o tom, že keby sa teraz konali MS, tak Boll nebude mať najnižší kurz na víťazstvo.
Prajem príjemný pingpongový víkend :-)
Miro Komorný ( pridané: 09.03.2018 12:53 )
noexpand Re:Nové pravidlo??
Naozaj je to tak. Minimálne na Slovensku. Každý úder kantom, pri ktorom sa loptička praskne, je nová loptička :-( Len som sa nedozvedel nič o tom autorovi..
Miro Komorný ( pridané: 03.03.2018 21:45 )
noexpand Nové pravidlo??
Dnes som sa dozvedel, že je v platnosti nové pravidlo resp. výklad pravidla o prasknutej loptičke. Vraj ak sa praskne pri údere (napr. hranou), tak je vždy nová loptička, hoci by smerovala aj na susedný stôl alebo do šatne. Uštipnite ma niekto, že to nemôže byť pravda, alebo mi aspoň pošlite fotku toho, kto takéto pravidlo vymyslel. Ak je to pravda, tak zase zostal zdravý rozum v šatni :-(
Miro Komorný ( pridané: 03.03.2018 21:01 )
noexpand Rebríčky
Vyzerá to zaujímavo a pre mňa aj lákavo, že by sa s tým dalo nejaký čas zabaviť :-), ale všetko to stojí a v našom prípade aj padá na jednotnej databáze výsledkov jednotlivých hráčov. Český zväz má svoj systém a databázu (STIS). Náš zväz nič také nemá. Väčšina lokálnych zväzov síce používa pinec, ale odtiaľ dostať dáta je dosť komplikované a niektoré mi nejdú vôbec (napr. nadstavbové zápasy). Rozhodne by to muselo byť po dohode a súhlase prevádzkovateľov pinca a pravdepodobne by museli aj dorobiť nejaké dátové rozhranie na cucanie dát. Tam je každá liga úplne samostatná záležitosť - ak som to správne pochopil. Takže je problém identifikovať hráča naprieč ligami. Ale ako tak poznám Slovákov, aj tak bude chcieť mať každý krajský zväz nejaké svoje pravidlá na tvorbu toho svojho rebríčka - ”Enem pro nás a naše dzeci” :-)
Miro Komorný ( pridané: 14.02.2018 17:38 )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 22

WAP-verzia diskusného fóra: http://spacincett.php5.sk/wap/df.php